לוגו האקדמיה לתכנות -
 • התחברות/הרשמה
 • טיפים לבגרות במחשבים
  מדעי המחשב \ הנדסת תוכנה - 5 יחידות לימוד, סי-שארפ, ג'אווה

  הדרך הנכונה ללמוד -


  שפות התכנות C# Java
  אם למדתם את כל הנושאים מתוך המיקוד לבגרות במחשבים חמש (5) יחידות לימוד ואתם רוצים לקבל טיפים שיעזרו לכם להעלות את הציון, ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות להתמודדות.

  מחברת מלאה - הבגרות היא עם חומר פתוח ומומלץ להגיע עם כל התוכן הרלוונטי באופן כתוב כמו חוברות קוד או מחברות של תלמידים חזקים. באקדמיה לתכנות תוכלו לקבל גישה מקוונת למחברת הקורס שלנו שיכולה לשמש גם במחברת מלאה לבגרות. הרעיון כיום הוא לבחון יכולת שימוש והעתקה של קטעי קוד ולוגיקות אשר הנבחנים נדרשים לדעת על פי המיקוד המתחלף כל שנה.

  הערות בקוד

  הערות אשר מתארות מה הפונקציה מבצעת על ידי הסבר מילולי מה הפונקציה מקבלת ומה היא מחזירה, עליכם לרשום בראשית כל פונקציה אותה אתם כותבים בבגרות הערות מתכנת למשל

  //w: מקבלת : הפונקציה מקבלת
  //i שני משתנים מסוג מספר
  //l: מחזירה : הפונקציה
  //s: מחזירה את
  //s תוצאת החיבור של שני המספרים
  Public static int Add ( int a , int b )
  {
  return a + b ;
  }  קוד קריא ומובן

  בדקו במהלך הבחינה שאכן הקוד שלכם קריא ומובן אחרי הכל צוות בוחנים מנוסה שבודק מאות אם לא אלפי בחינות, עדיף לכתוב קוד קריא ומובן שכן יקל בבדיקה ובסיכויים שלכם לקבל 100 לגדול

  קראו את השאלות בבגרות עד הסוף

  . בעבר היו שאלות אשר נראה בקריאה ראשונית חפוזה שהשאלה נמצאת בגוף הסעיף המתפרס על עמוד שלם שכן בעמוד הבא השאלה ממשיכה ויש שני סעיפים (סעיף א' וב') אז לכן הקפידו לקרוא את השאלות ואת כל הבחינה מתחילתה ועד סופה לפחות פעם אחת לפני שאתם ניגשים לבחינה.

  התנהגויות לוגיות

  סה"כ מצופה מכם בבגרות לשנות ולשפר תוכן שכבר למדתם בנושאים יחסית מורכבים בתכנות, אם עברתם על החוברת קוד שמלווה אותנו לאורך הבחינה ולא מצאנו תרגיל דומה תמיד נזכור! אפשר להשתמש במחברת הבחינה כטיוטה לתכנון אם זו רקורסיה ננסה לתאר באיור או במינוח המקצועי מעקב פונקציות ומשתנים. ולנסות לפענח את התנהגות הקוד.

  דוברי אנגלית

  ( מתאים גם לצ'יטרים שעושים טרנסלייט ) - האינטרנט מלא במקורות קהילה מתכנתי הג'אווה נחשבת לאחת מהקהילות הראשונות הגדולות והחזקות בעולם ולכן האינטרנט מלא באינספור מדריכים מקורות והסברים. חיפוש קצר בגוגל יכול להעשיר אותנו בהרבה מקורות לקראת הבחינה אך חשוב לעשות בהם סדר אין טעם לגשת עם הר של דפים שאנו לא מתמצאים בהם, גם קהילת הסי-שארפ העולמית נחשבת לנגישה וגדולה בעולם והמקורות ברשת נגישים, חברת מייקרוסופט מנגישה לנו מדריך או בשפה המקצועית דוקומנטציה מלאה אודות השפה ושימושים בה. במגון כלים שונים ומתקדמים מעבר לאפליקציית קונוסל אותה אנו נדרשים ללמוד לבגרות.


  איך עוברים בחינה בתכנות אין לי מושג ! יש לנו פתרון  לימודי קוד עלולים מעייפים ונראים כבלתי אפשריים בשל התכונה הנדרשת באופן מובהק לאורך הקורס והיא הרצף של הלמידה ההסברים ולצד התרגולים כמובן. במרבית המגמות\קורסים נלמדים התכנים לאורך שיעורים רבים בצורה איטית בדרך כלל מה ששונה משאר המקצועות אותם אנו רגילים ללמוד. בנוסף הרצף אותו אנו נדרשים לשמר רצף בו אנו מבינים את הנושאים בכל שיעור כדי להתקדם לשיעור הבא. ואנו מקבלים תחושה שלא מובן לנו מה רוצים מאיתנו בקורס ?

  זה לא סוף העולם . עשו את זה לפני ויעשו את זה אחרי, תוכלו למצוא ברשת מספר מקורות לימוד לשפות התכנות השונות, מרבית המקורות הם בשפה האנגלית. אך כיום עם כלים נהדרים ניתן ללמוד מדפים מ120 שפות שונות. בתוכנה כל הקסם מתחיל לאחר שתקבלו את ההסבר המתאים ההסבר הטוב לו אנו זקוקים. כל אחד ואחת מאיתנו חושבים ופועלים בדרך שונה, למצוא מורים ומרצים למחשבים קבועים וטובים זו עבודה קשה.

  כדי ללמוד קוד ולכתוב קוד צריך להשקיע בפרטים הקטנים ולהתעניין

  חיפוש קצר בגוגל יכול להניב מדריכים ואינספור הסברים ממאות אתרים אמינים או סרטונים עם אלפי צפיות. חקרו בעצמכם וראו דוגמאות ברשת.

  הכי חשוב ! להפעיל את האצבעות

  הגענו לכאן כדי לדבר וללמוד קוד, הידיים צריכים לעבוד שעות נוספות הורידו את התוכנות הרצה והריצו קודים שחקו עם ההדפסות על מנת להבין איפה התוכנה הייתה מתי. מומלץ לקרוא כיצד לדאבג את הקוד שלכם באנגלית
  How Debug Visual Studio C# tutorial

  האקדמיה לתכנות מציעה פתרון קל ונוח

  בנינו קורס מזורז ויסודי בשיטה ייחודית, בשיטה שאחרי שתבינו את תכני הקורס תוכלו לבד להתחיל לקרוא להבין וללמוד עוד. לאחר הרשמה תוכלו לרכוש מנוי המתאים לכם יש מגוון מסלולים, שונים במחירים המתאימים לכל כיס. המרצים שלנו בעלי ניסיון ן-וותק עתיר אלפי סטודנטים מרוצים עם ציונים מאוד טובים. תוכלו כמובן להתרשם מצפייה בשיעורים לדוגמא תוכלו לראות כמה תוכן הצלחנו להעביר במספר דקות ולהחליט בעצמך.


  איך לקבל חוברת קודים מתנה -

  החוברת מוגנת בזכויות יוצרים ניתנת בצורה דיגיטאלית מקוונת ללא עלות לאחר ההרשמה לאקדמיה לתכנות


  אודות

  צרו קשר עם נציג

  הרשמה

  WILS